Blog

Paykwik Dolandırıcılığına Dikkat

Paykwik Dolandırıcılığına Dikkat

Paykwik, dilediğiniz zaman nakit paraya dönüştürebilen bir epindir. Bu nedenle, paykwik dolandırıcılığıda oldukça sık karşılaşılan bir durumdur.

Paykwik satın almadan ya da bozdurmadan önce, tercih ettiğiniz firma hakkında detaylı bir araştırma yapmalısınız. Paykwik ve tüm diğer epinlerde karşılaşabileceğiniz dolandırıcılar genelde, aynı taktikleri kullanmaktadır.

Genellikle, google reklamları kullanmayı tercih eden bu tip sahte Paykwik sitelerinden korunmak için, öncelikle reklamlardaki web sitelerinden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Google üzerinde görünür olmak, oldukça meşakatli ve uzun bir süreç olduğundan, reklam vererek görünür olmayı ve daha hızlı bir şekilde Paykwik müşterilerine ulaşmayı hedefleyen bu sözde firmalar, sürekli olarak isim değiştirmekte olduğundan, reklamlardan tamamen uzak durmak en mantıklı seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir sitenin gerçek Paykwik sitesi olduğunu nasıl anlarım?

Paykwik reseller olarak adlandırılan resmi Paykwik bayileri, genelde resmi paykwik apr sayfası üzerinde tanıtılmaktadır. Lakin bazı web siteleri, resmi sayfa üzerinde yer almayı çokta önemsemediğinden, resmi sayfa üzerinde araştırma yapmak çokta geçerli bir çözüm olamayabilmektedir.

Bir sitenin gerçek anlamda Paykwik satışı yaptığını ya da bozum gerçekleştirdiğini anlamak için aşağıdakilere dikkat etmenizde yarar vardır;

  • İnanılmaz derecede uygun fiyatlar ile satış vaatinde bulunan firmalara güvenmeyiniz.
  • Sizden her hangi bir kimlik belgesi ibrazında bulunmanızı istemeden bozum yapan firmalardan uzak durmalısınız.
  • Papara ile para gönderimi talebinde bulunan firmalardan uzak durmalısınız.
  • İlk alışverişinizde asla çok büyük miktarda satın alım ya da bozum gerçekleştirmeyiniz.

Kısacası, yukarıdaki tüm detaylara dikkat etmeniz halinde, Paykwik kullanımı oldukça güvenli olacaktır.

Bir cevap yazın